Warsztaty Metodą DZOP – wystawa

Serdecznie zapraszamy w czwartek, 26 kwietnia o godz. 19.00 na wernisaż wystawy „Warsztaty Metodą DZOP, czyli Dynamiczne Zarządzanie Osobistym Potencjałem”.

Artyści: Justyna Dziabaszewska, Ula Lucińska, Michał Knychaus, Dominika Święcicka, Rafał Żarski

Podczas trwania wystawy w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina pokażemy kilka krótkich filmów szkoleniowych,  a także wytworzone przez grupę i używane podczas performance’ów  obiekty. Filmy wejdą w skład materiału płyty DVD, którą  będzie można otrzymać podczas wystawy oraz zamówić przez internet.

Performatywne warsztaty metodą DZOP, czyli Dynamiczne Zarządzanie Osobistym Potencjałem, zostały po raz pierwszy przeprowadzone w ramach Generatora Malta w 2017 roku. Polegały one na wypracowaniu indywidualnych rozwiązań służących kreatywnemu i bezkompromisowemu samorozwojowi. Korzystając z estetyki i metod popularnych programów coachingowych, mentorskich i consultingowych, podważono sens ślepego wyścigu o maksymalizację potencjału i bezwarunkową produktywność. Podczas tego interaktywnego projektu, artystki i artyści wcielili się w rolę specjalistek i specjalistów, którzy kompleksowo zadbali o rozwój kompetencji w zakresie takich dziedzin jak: fitness, beauty & relax, office selfdefense, motivation training, creativity improvement oraz relations building.

Od czasu pierwszych warsztatów minęło jednak sporo czasu…

Druga edycja DZOP eksplorować będzie ciemną stronę coachingu. Artystki i artyści wcielą się tym razem w rolę mentorów, którzy po okresie bezwarunkowej produktywności i pompowanej do niewiarygodnych rozmiarów pewności siebie dotknięci zostali kryzysem samorozwoju. Według profesjonalnej terminologii określa się ten stan jako “burnout crisis” albo “rebel outbrake”. Co widzi szkoleniowiec kiedy po kolejny dniu warsztatów staje przed lustrem hotelowego pokoju? Co dzieje się kiedy “pająki zaczynają wychodzić z szafy”, a trybiki zmęczonej świadomości nieznośnie skrzypią? Na końcu drogi po sukces, który zdaje się być tak samo nieosiągalny jak na jej początku, mentor rezonuje na swoich podopiecznych energią bezkompromisowego wyzwolenia.

Na cykl warsztatów DZOP składa się kilkanaście krótkich aktywności przeznaczonych dla każdego bez względu na wiek, kompetencje i sprawność fizyczną. Można wybrać dowolny warsztat z zaproponowanych tematów lub uczestniczyć w całym pakiecie. Pojedynczy warsztat trwać będzie nie więcej niż 45 minut. Po ukończeniu warsztatu uczestniczki i uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający zdobycie wyspecjalizowanych umiejętności.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty: 27.04, 11.05, 12.05

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.