Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaEdukacjaWARSZTATYWarsztaty „Kalisz, żalisz się czy chwalisz?” z Łukaszem Trusewiczem

Warsztaty „Kalisz, żalisz się czy chwalisz?” z Łukaszem Trusewiczem

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza na warsztaty w przestrzeni miejskiej Kalisza – Kalisz, żalisz się czy chwalisz?

Warsztaty poprowadzi: Łukasz Trusewicz

Warsztaty kierowane są do młodzieży w wieku 18+

Warsztaty będą zaczynem do refleksji na temat miasta jako źródła inspiracji – tła i ramy działań artystycznych. Punktem wyjścia mogą być tu zarówno negatywne, jak i pozytywne obserwacje, miejsca charakterystyczne dla Kalisza, jak i typowe nigdzie-wszędzie. Miasto – poligon doświadczeń – może być postrzegane jako ludzki habitat i nieprzyjazna dżungla lub wspólnota, miejsce spotkań i codziennych zdarzeń. Poprzez swoje działania, obecny w tych przestrzeniach artysta dopełnia bądź redefiniuje zastane sytuacje.

Program warsztatów podzielony zostanie na kilka etapów realizowanych w ramach 3 spotkań:

14.04.2015 godz. 11.00 (2-3h)
20.04.2015 godz.10.00 (ok 3h)
21.04.2015 godz. 10.00 (ok 4h)

ZAPISY: zgłoszenia należy kierować na pracownia@tarasin.pl lub drogą telefoniczną

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Łukasz Trusewicz, ur.1984 – absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich działaniach wychodzi z doświadczenia praktyki rzeźbiarskiej, często odnosi się do kwestii społecznych, jednak w niebezpośredni sposób, z przymrużeniem oka. Eliminując zbędne znaczenia, przy użyciu prostych środków i gestów stara się poruszać takie kwestie jak zapomnienie, wykluczenie, agresja i dominacja. Jest pomysłodawcą Galerii Raczej w Poznaniu, zajmującej się prezentacją i promocją sztuki performance, którą prowadzi wraz z Agnieszką Szablikowską.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X