Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

WIDEO

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaEdukacjaWARSZTATYWakacyjne warsztaty dla dzieci – „MOJA MAMA JEST KRÓLEWNĄ”.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci – „MOJA MAMA JEST KRÓLEWNĄ”.

W wakacje Galeria Sztuki zaprasza dzieci i mamy na niebanalną, artystyczną rozrywkę!!!:)
7 lipca o godzinie 10.00 na Rynku Głównym odbędą się warsztaty „MOJA MAMA JEST KRÓLEWNĄ”.

Warsztaty będą realizowane w oparciu o najnowszą Kolekcję Justyny Koeke „Królewny i Święte”, powstałą w ramach jednego z etapów projektu „Przebudzenie – ciąg dalszy”.

Artystka inspiruje się swoimi rysunkami z dzieciństwa, przedstawiającymi postacie kobiece w otoczeniu czarodziejskich kwiatów, ubrane w piękne, kolorowe, długie suknie i w oryginalne gigantyczne nakrycia głowy z bajecznymi girlandami.

Nasz gość przedstawi dokumentację z wcześniejszych realizacji , zaprosi Mamy do odegrania przed pociechami ról księżniczek oraz przeprowadzi artystyczno-animacyjne warsztaty. Ponadto, każdy najmłodszy uczestnik będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoją Mamą Królewną.

JUSTYNA KOEKE – artystka wizualna, kuratorka, działaczka społeczna. W latach 1999–2005
studiowała na ASP w Krakowie, Norymberdze, Warszawie i Stuttgarcie. Autorka wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Niemcy, Węgry, Słowenia), współautorka (z Cecylią Malik) akcji artystycznospołecznej „Modraszek Kolektyw” (2011), uczestniczka European Performance Art
Festival (Zamek Ujazdowski, Warszawa 2009), Festiwalu Performanceu w Besancon (Francja, 2011), Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Współczesnej „City of Woman” w Ljublianie (2011) oraz FANABERIE Week of Performance/Tydzień Performansu (Bunkier Sztuki, Kraków 2013).

Więcej na stronie: http://www.justynakoeke.com/

INFORMACJE:
Warsztaty które odbędą się w Kaliszu są częścią projektu „Przebudzenie – ciąg dalszy”, organizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.
Opiekę kuratorską nad całością projektu objęła Karina Dzieweczyńska.
Program jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizujemy go we współpracy z Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu .
Wstęp wolny!!!

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X