Uroczysta Gala z wręczeniem nagród

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina ZAPRASZA na finisaż

I edycji Kaliskiego Biennale Sztuki, „A-KUMULACJE 2017″

Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbędzie się

14 lutego 2017, wtorek, godz. 19.00 w siedzibie galerii.

 

„A-KUMULACJE 2017, I Kaliskie Biennale Sztuki” to wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja najciekawszych twórczych postaw artystów związanych z Kaliszem. Biennale ma charakter otwartego konkursu, do którego mogli zgłaszać swoje prace artyści pochodzący lub mieszkający w Kaliszu oraz pracownicy i studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im.  Adama  Mickiewicza  w  Poznaniu.

Oprócz części konkursowej, organizatorzy wraz z kuratorem postanowili w ramach programu biennale zaprosić do udziału gości specjalnych, którzy poza tradycyjnymi przestrzeniami wystawienniczymi przeprowadzą szereg interwencji artystycznych. Wśród nich znalazły się takie osoby jak: Konrad Smoleński, Piotr Blajerski, Andrzej Pepłoński, Cyprian Kościelniak oraz Tomasz Machciński.

Inicjatorem wydarzenia jest miejska Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, która zaprosiła do współpracy kuratorskiej urodzonego w Kaliszu Michała Knychausa – młodego artystę zajmującego się sztuką nowych mediów, na co dzień mieszkającego i pracującego w Poznaniu. Wybór kuratora podyktowany był jednym z założeń biennale, które prezentować ma także najnowsze tendencje sztuki współczesnej. Knychaus odpowiada za ekspozycję w galerii Tarasina oraz za program zaproszonych artystów. Wystawą w budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM opiekuje się kurator pomocniczy Adrian Kempa.

W jury oceniającym nadesłane prace znaleźli się: prof. Katarzyna Józefowicz (ASP Gdańsk), prof. Andrzej Pepłoński (UAP Poznań), prof. Maciej Guźniczak (UAM WPA Kalisz), Małgorzata Paszylka-Glaza (MN Gdańsk) oraz Michał Knychaus – kurator i dyrektorka galerii – Joanna Dudek.

W  Kaliszu w trakcie trwania biennale od 20 stycznia do 17 lutego można było obejrzeć ponad 80 prac i uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących wystawom.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.