Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaAktualnościSpotkanie z Martą Czarnecką i pokaz filmu „Twój Vincent”

Spotkanie z Martą Czarnecką i pokaz filmu „Twój Vincent”

Pokaz filmu oraz spotkanie z Martą Czarnecką odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godz. 13:30 w kinie Centrum Kalisz  przy ul. Łaziennej 6 w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI. Spotkanie poprowadzi Natalia Czarcińska.

Marta Czarnecka pracowała przy produkcji  filmu „Twój Vincent” jako jedna ze 125 malarzy tworzących międzynarodowy zespół. Dzięki kilkunastomiesięcznej pracy całej ekipy, świat znany z obrazów van Gogha ożył na ekranie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana farbą olejną. Część z nich w stylu charakterystycznym dla Vincenta van Gogha, część to obrazy czarno-białe. Aby uzyskać 1 sekundę filmu potrzeba 12 takich obrazów.

Jeśli jesteście ciekawi, jak było to możliwe i jak wyglądała praca nad filmem serdecznie zapraszamy na prezentację przed seansem. Marta Czarnecka podzieli się z Państwem swoimi doświadczeniami, pokaże zdjęcia i video – dzięki czemu będzie można jeszcze bardziej docenić walory wizualne filmu.

 

Marta Czarnecka – ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM (Pracownia Malarstwa prof. Marka Zaborowskiego) oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prezentowała prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech i na Białorusi.

 

Film „Twój Vincent” to polsko-brytyjska produkcja wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana.

Vincent van Gogh – dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie

 

Bilet w cenie ulgowej 10 zł. (Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację biletów w kasie CKiS – tel. kasa 62 765 25 52).

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X