Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPOSTÓJ (ZE) SZTUKĄ„SEMI KOREAN SPRAY GIRL” MICHAŁA KNYCHAUSA NA KALISKICH PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH

„SEMI KOREAN SPRAY GIRL” MICHAŁA KNYCHAUSA NA KALISKICH PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH

Semi Korean Spray Girl to cyfrowy kolaż. Fuzja różnych, pozornie niezwiązanych ze sobą elementów, składających się na pracę Knychausa, jest nieoswojonym światem, który dopiero stwarza się przed oczami widza. Fragmenty tej rzeczywistości wchodzą ze sobą w dialog, budują własne znaczenia (mitologie) i nową estetykę, zwiastującą kulturowe zmiany. Elementy pozbawione swojego pierwotnego kontekstu bezkonfliktowo łączą się ze sobą, by opowiadać nowe wspólne historie. Ta taktyka artystyczna dotyczy nie tylko tego, co widzialne, lecz również samego tytułu pracy – słownego kolażu.

Semi Korean Spray Girl tworzą zdjęcia autorstwa Michała Knychausa wykonane za pomocą tradycyjnego aparatu oraz przycisku Print Screen.

Michał Knychaus jest studentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz absolwentem Historii Kultury na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Od kilku lat łączy działalność artystyczną z dalekimi podróżami. Jego twórczość ma charakter intermedialny – zajmuje się grafiką cyfrową, działaniami przestrzennymi oraz nowymi mediami. Wiele jego prac związanych było również z kulturą deskorolki i eksperymentalnym graffiti.

Więcej informacji:
http://ctct.info/knychaus

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X