Przedpremierowy pokaz filmu oraz koncert

Serdecznie zapraszamy w czwartek, 7 lutego o godzinie 21:30 na przedpremierowy pokaz filmu Horacego Muszyńskiego „Kishonia” oraz koncert Bartosza Zaskórskiego / Mchy i Porosty, który odbędzie się w Budynku Rogatki  w Kaliszu. Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących kaliskim A-Kumulacjom 2019.

UWAGA: ze względu na bardzo duże zainteresowanie, wejście na koncert będzie możliwe za okazaniem DARMOWYCH wejściówek. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Horacy Muszyński

Ur. 1994. Absolwent multimediów na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Finalista Artystycznej Podróży Hestii 2017, laureat nagrody na festiwalu Młode Wilki 16. Jego filmy pokazywane były m.in. na: 68. Cannes Film Festival (2015), Film Polska Berlin (2016), Szczecin European Film Festival (2016), Krakowski Festiwal Filmowy (2017). Głównym polem zainteresowań artysty są eksperymenty z pogranicza filmu i sztuki. Jego performatywne podejście do filmu przejawia się w realizacji Dolly ― aktorzy odgrywający rodzinę musieli pozostawać w relacjach rodzinnych także poza planem filmowym przez cały okres zdjęciowy. Z kolei w ID, Muszyński wynajął aktora, aby ten przez tydzień zastępował go w prawdziwym życiu. Obecnie artysta pracuje nad serialem, AssDeathDicks, który będzie autorskim komentarzem wobec metod dystrybucji w polu młodej sztuki współczesnej.

Bartosz Zaskórski

Ur. 1987. Studia na ASP Katowice, dyplom z wyróżnieniem. Pochodzi ze wsi Żytno. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Pracował na Akademii Sztuki w Szczecinie jako asystent dr hab. Danuty Dąbrowskiej w Pracowni książki artystycznej. Doktorant ASP Kraków, promotor dr hab. prof. ASP Dariusz Vasina.  Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty, na ogół gra smutną, taneczną muzykę. W 2017 ukazała się jego debiutancka płyta nakładem RecognitionRecords oraz winylowa EP nakładem Brutażu. Nakładem wydawnictwa BDTA ukazały się kasety z jego słuchowiskami: Wsie (2015) oraz I tedy okazało się, że umarłem (2016).

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.