Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62 – 800 Kalisz
tel/fax 62 767-40-81

 

Wirtualny spacer


____________________________________
Strona GłównaWYDARZENIAINNE„Powrót (do) przyszłości”. Prezentacja publikacji

„Powrót (do) przyszłości”. Prezentacja publikacji

Serdecznie zapraszamy na prezentację publikacji podsumowującej projekt „Powrót (do) przyszłości”. Spotkanie poprowadzą redaktorzy książki: Mateusz Szymanówka i Katarzyna Koślacz. Wstęp wolny.

„Powrót (do) przyszłości” to program performatywny, który realizowany był od kwietnia do października 2016 roku w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Projekt złożony był z czterech odsłon, podczas których każdorazowo prezentowaliśmy dwie prace polskich choreografów młodego pokolenia, a następnie zapraszaliśmy ich do dyskusji z przedstawicielami sceny sztuk wizualnych.

W ramach „Powrotu (do) przyszłości” publiczność miała okazję zobaczyć prace autorstwa: Aleksa Baczyńskiego-Jenkinsa, Przemka Kamińskiego, Ani Nowak, Magdaleny Ptasznik, Agaty Siniarskiej, Kasi Wolińskiej, Marty Ziółek oraz Marii Zimpel. W debatach po pokazach udział wzięli: Janusz Bałdyga, Izabella Gustowska, Małgorzata Kaźmierczak, Magdalena Kownacka, Przemysław Kwiek, Józef Robakowski, Agnieszka Sosnowska i Ewa Tatar.

Wybrane performansy choreograficzne stały się punktem wyjścia do szerszej dyskusji o praktykach performatywnych w kontekście sztuk wizualnych i sztuk performatywnych. Chodziło z jednej strony o rozmowę o przeszłości (albo przeszłościach) światowego i polskiego performansu, z drugiej – o przyjrzenie się konkretnym działaniom na współczesnym polu performatwnym.

Wydawnictwo „Powrót (do) przyszłości” to próba zebrania pytań towarzyszących spotkaniom w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina i udzielenia odpowiedzi na niektóre z nich.

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna jest na portalu issuu:
https://issuu.com/tarasin/docs/powrotdoprzyszlosci

Kurator projektu: Mateusz Szymanówka

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Kalisza.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X