Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAINNE„Powrót (do) przyszłości”. Prezentacja publikacji

„Powrót (do) przyszłości”. Prezentacja publikacji

Serdecznie zapraszamy na prezentację publikacji podsumowującej projekt „Powrót (do) przyszłości”. Spotkanie poprowadzą redaktorzy książki: Mateusz Szymanówka i Katarzyna Koślacz. Wstęp wolny.

„Powrót (do) przyszłości” to program performatywny, który realizowany był od kwietnia do października 2016 roku w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Projekt złożony był z czterech odsłon, podczas których każdorazowo prezentowaliśmy dwie prace polskich choreografów młodego pokolenia, a następnie zapraszaliśmy ich do dyskusji z przedstawicielami sceny sztuk wizualnych.

W ramach „Powrotu (do) przyszłości” publiczność miała okazję zobaczyć prace autorstwa: Aleksa Baczyńskiego-Jenkinsa, Przemka Kamińskiego, Ani Nowak, Magdaleny Ptasznik, Agaty Siniarskiej, Kasi Wolińskiej, Marty Ziółek oraz Marii Zimpel. W debatach po pokazach udział wzięli: Janusz Bałdyga, Izabella Gustowska, Małgorzata Kaźmierczak, Magdalena Kownacka, Przemysław Kwiek, Józef Robakowski, Agnieszka Sosnowska i Ewa Tatar.

Wybrane performansy choreograficzne stały się punktem wyjścia do szerszej dyskusji o praktykach performatywnych w kontekście sztuk wizualnych i sztuk performatywnych. Chodziło z jednej strony o rozmowę o przeszłości (albo przeszłościach) światowego i polskiego performansu, z drugiej – o przyjrzenie się konkretnym działaniom na współczesnym polu performatwnym.

Wydawnictwo „Powrót (do) przyszłości” to próba zebrania pytań towarzyszących spotkaniom w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina i udzielenia odpowiedzi na niektóre z nich.

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna jest na portalu issuu:
https://issuu.com/tarasin/docs/powrotdoprzyszlosci

Kurator projektu: Mateusz Szymanówka

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Kalisza.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X