Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPOSTÓJ (ZE) SZTUKĄ„Echo 1-7”. Praca Piotra Urbańca na kaliskich przystankach autobusowych

„Echo 1-7”. Praca Piotra Urbańca na kaliskich przystankach autobusowych

Praca Piotra Urbańca, którą zaprezentujemy w przestrzeni publicznej w ramach cyklicznego projektu „Postój ze sztuką” to akcja tańca hulahoop na kamieniołomie, która nawiązuje do tradycji landartowych.

W 7 „slajdach”, na siedmiu różnych przystankach będzie można odnaleźć  dokumentację akcji , która w wersji poklatkowej  jest zapisem procesu i jednocześnie prowokacją do podróży.

Piotr Urbaniec – artysta magister, technik plastyk, rocznik 1992 (grudzień). Ukończył szkołę plastyczną w Zakopanem, następnie obronił licencjat w Pracowni Transmediów (ASP w Krakowie) i magistra w Pracowni Działań Przestrzennych (ASP w Warszawie). W 2016 r. odbył rezydencję zorganizowaną przez Residency Unlimited w Nowym Jorku w ramach I nagrody w konkursie „Artystyczna Podróż Hestii”. Wygrał główną nagrodę festiwalu sztuki wideo In Out 2016 (CSW Łaźnia Gdańsk). W 2014 r. zdobył Grand Prix oraz wyróżnienie specjalne w konkursie Młode Wilki (Akademia Sztuki w Szczecinie). Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, pokazach filmowych czy realizował (zwykle krótkie) akcje performatywne (tzn. perfo). W 2016 r. zrealizował swoją pierwszą wystawę indywidualną w CSW Zamek Ujazdowski w ramach projektu „Project Room”. Swoje prace prezentował na 3 kontynentach świata, wszędzie podróżował samolotem.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X