Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPOSTÓJ (ZE) SZTUKĄPostój ze sztuką – Julita Wójcik

Postój ze sztuką – Julita Wójcik

Julita Wójcik Bezwidokówki

W ramach cyklicznego projektu Postój ze Sztuką na wybranych kaliskich przystankach zagoszczą prace Julity Wójcik Bezwidokówki.

Julita Wójcik w pracy zatytułowanej Bezwidokówki dotyka zagadnień związanych z otaczającą nas sytuacją społeczno-ekonomiczną. Wobec tej wykreowanej rzeczywistości, artystka stworzyła autorskie pocztówki z zapisanymi na nich ostrzeżeniami, które w 2012 roku wysłała do BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie. Bezwidokówki równocześnie adresowane były także do każdego z nas. Brak widoków na przyszłość to łączący element idei całego cyklu prac. Zapisane przestrzegające zdania, wciąż są aktualne i nie straciły do tej pory na swoim znaczeniu. Prezentacja prac Julity Wójcik w ramach projektu Postój ze Sztuką towarzyszyć będzie wystawie artystki w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu pt. Nieruchomości. Wystawa trwać będzie od 30.10 do 30.11.2019r. Serdecznie zapraszamy!

Opracowała: Anna Palusińska

__

Julita Wójcik – artystka i performerka, absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. F. Duszeńki, 1997). Laureatka licznych stypendiów (m.in. Ministra Kultury, Miasta Gdańska, Fundacji Kultury). Rezydentka w projektach m.in. Art in General (Nowy Jork, 2006), Visegrad Found (Praga, 2010), Megaprojekt Brazylia IAM (2016). Lauratka Paszportu Polityki (2012). Do jej ostatnich realizacji należą: Wróżby ekonomiczne (Belo Horizonte, 2016), Akcja w domu posła (Nowy Sącz, 2016), Ekonomiczne epitafia (Gdańsk, 2019).

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X