Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAWYKŁADY„Po końcu fotografii” – wykład Adama Mazura

„Po końcu fotografii” – wykład Adama Mazura

Intensywność współczesnej fotografii wraz z tempem powstawania kolejnych, liczonych w setkach miliardów cyfrowych zdjęć, natychmiast udostępnianych on-line, można oceniać dwojako. Dla analogowych ortodoksów i nieprzejednanych zwolenników Daguerre’a to sięgnięcie dna i kompletny upadek szlachetnego medium, lustra świata. Dla entuzjastów postępu technicznego fetyszyzujących szybkość, łatwość i ilość to moment wyzwolenia od ciemniowego znoju.
Jaka jest zatem kondycja fotografii współczesnej?
Co sprawia, że możemy mówić o zasadniczej zmianie, jeśli nie końcu nowoczesnego medium?
Wykład i spotkanie będzie nie tyle próbą odpowiedzi na te i inne pytania, lecz – co ciekawsze – propozycją dodania do toczącej się debaty jeszcze kilku znaków zapytania.

dr Adam Mazur – krytyk, kurator, historyk sztuki i amerykanista, wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autor książek m.in. „Kocham fotografię” (2009), „Historie fotografii w Polsce 1839-2009” (2010) i „Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po roku 2000” (2012), „Głębia ostrości” (2014). Stały współpracownik magazynu o fotografii „Magenta”. Redaktor naczelny magazynu o sztuce współczesnej „SZUM”. Wraz z Łukaszem Gorczycą prowadzi poświęcony polskim książkom fotograficznym blog (polishphotobook.tumblr.pl).

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X