Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPOSTÓJ (ZE) SZTUKĄ„po końcu drogi” na kaliskich przystankach

„po końcu drogi” na kaliskich przystankach

W ramach cyklicznego projektu „Postój ze Sztuką” na wybranych kaliskich przystankach zagoszczą prace Damiana Wiśniewskiego.

Prezentowane na przystankach prace to jedynie przedsmak większej całości. W przestrzeni Galerii im. Jana Tarasina od 6 grudnia do 25 stycznia, prezentowana będzie ekspozycja  „po końcu drogi”, która jest wynikiem konkursu dla kuratorów ogłoszonego przez Galerię w 2018 roku.

Wystawa opowiada o spotkaniu z Innym, spotkaniu z Jego obecnością i nieobecnością. Przywołując dramat rozgrywający się na granicach Europy, dramat emigrantów zmuszonych do opuszczenia swoich rodzin, domów, ojczyzn, wystawa pokazuje nam nasze niepokoje oraz mury, płoty i granice, jakie z nich wyrastają. Te granice, które tworzymy, stawiamy, przebiegają nie tylko przez kontynenty, kraje, przestrzeń, która nas otacza. Te granice przebiegają przez nas samych. A przecież spotkanie z Innym pozwala nam poznać samych siebie. Przywołanie toposu podróży, ucieczki, powrotu, przekroczenia granicy, w kontekście życia i śmierci konkretnych osób, pokazuje dramatyzm i nieodwracalność wyborów, których dokonujemy.

Do 25.01.2019 roku w przestrzeni publicznej będzie można zobaczyć widok wystawy Damiana Wiśniewskiego:

 

po-koncu-drogi-przystanki-007

po-koncu-drogi-przystanki-006

po-koncu-drogi-przystanki-005

po-koncu-drogi-przystanki-004

po-koncu-drogi-przystanki-003

po-koncu-drogi-przystanki-002

po-koncu-drogi-przystanki-001

 

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X