Performans muzyczno-krytyczny w wykonaniu duetu SIKSA

Zapraszamy do Galerii na muzyczny wieczór ironiczny w wykonaniu duetu SIKSA.
Ich występ można nazwać koncertem. Ale nie trzeba.
SIKSA to intrygujące połączenie sztuki krytycznej, literatury współczesnej i punkowej energii.

Powstały w połowie 2014 roku duet podczas swoich występów rozbija oczekiwania widzów – ograniczone instrumentarium kontrastuje z ekspresją wokalistki, elementami monodramu, kontrowersyjną narracją i ekstrawaganckimi kostiumami. Naszpikowane mową potoczną teksty Alex Dudczak poruszają kwestie feministyczne, polityczne i społeczne, ale pełne są również pretensjonalnych odniesień do popkultury i codzienności.
Siksa występuje zarówno na imprezach literackich, w galeriach sztuki, na skłotach czy w towarzystwie grup punk rockowych.

Ma na swoim koncie m.in. singiel na dyskietce komputerowej wydany przez ukraiński label Floppy Nosie Records, udział na audio-zinie Weakie Disc „people shit on everything and are surprised that they only see shit”, kasetę magnetofonową „Berek!” wydaną przez Złe Litery oraz średniometrażowe video pod tym samym tytułem zrealizowane w elbląskiej Galerii El przez Michała Kowalskiego.

PUNK IS NOT DEAD. PUNK IS SIKSA.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.