NORMAN LETO – Buttes Monteaux 2 oraz Lifeshapes/Bryły życiorysów

Buttes Monteaux 2

Wykreowana wirtualnie wędrówka po nieistniejącym gmachu to świat komputerowy, w którym to, co rzeczywiste, miesza się z tym, co wyimaginowane. Wnętrza są wzorowane na realnie istniejących pokojach hotelowych, przestrzeniach wystawienniczych i mieszkaniach.

Wśród rzeczywistych przedmiotów znajdują się jednak elementy należące wyłącznie do świata komputerowego. W sterylnych hotelowych toaletach pojawiają się drobne kształty – są to tzw. delegaci, czyli jednostki sztucznej inteligencji, których sterowane komputerowo ruchy odpowiadają opisanym matematycznie procesom społecznym. W grupie delegatów pojawiają się jednak jednostki nieprzystosowane do wspólnego życia – ich funkcjonowanie nie odpowiada opisanym zasadom i generuje chaos w zachowaniu całej zbiorowości.

Materiały: MSN Warszawa

Kurator: Michał Lasota

Bryły życiorysów

Instalacja wideo została wygenerowane komputerowo w postaci animacji 3D. Tytułowe Bryły przedstawiają portrety wybranych osób opracowane na podstawie programu komputerowego stworzonego przez artystę. Program symuluje kształty mające być przestrzennym przedstawieniem życiorysów poszczególnych osób.

 

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.