Noc Kultury

Dla zwiedzających udostępniona zostanie wystawa 33.edycji konkursu „Świat Dziecka”, na której pokazujemy 17 nagrodzonych prac i 59 wyróżnień. W Galerii Pulsar będzie można natomiast zobaczyć interaktywną instalację Pawła Janickiego „Malowanie i Gwiazdy”. Gesty osób bawiących się świecącymi zabawkami są rejestrowane przez system śledzenia ruchu. Za pomocą specjalnego oprogramowania informacja o historii ruchu zostaje w interaktywny sposób przełożona na abstrakcyjne obrazy i dźwięk. Instalacja z pewnością zachwyci każde dziecko, niezależnie od wieku, podobnie jak to miało miejsce we Francji i Niemczech.

O godz. 20.00 zapraszamy na  pokaz prac wideo wraz z komentarzem kuratorskim projektu WRO on Tour – Draft System. To przegląd najciekawszych działań wybranych z bogatego programu pokazów, wystaw,  performansów i  zdarzeń, jakie odbywały się w trakcie Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS. Wydarzenie przedstawia nie tylko prace i ich autorów, ale także tematy i zagadnienia ważne dla aktualnej sztuki.

O godz. 22.00 zapraszamy do Kina Centrum na film „Photon” Normana Leto, tegorocznego laureata Paszportu Polityki w kategorii Sztuki Wizualne. Artystyczna wizja świata zaproponowana w „Photonie”  jest  niezwykłą hybrydą filmu science fiction, programu naukowego i sztuki wideo. Wydarzenie zapowiada wystawę Normana Leto w Kaliszu, na którą zapraszamy już od 15 czerwca. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie kina.

Na pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

 

godz. 18.00-24.00
ŚWIAT DZIECKA – wystawa pokonkursowa
Miejsce: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. św. Józefa 5
Organizator: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

20.00-22.00 WRO ON TOUR – DRAFT SYSTEM
Pokaz prac wideo wraz z komentarzem kuratorskim
Paulina Ostrowska, Barbara Kręgiel, Magdalena Kreis
Miejsce: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. św. Józefa 5
Organizator: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

godz. 22.00-24.00
Malowanie i Gwiazdy – instalacja interaktywna dla dzieci i młodzieży
PAWEŁ JANICKI
Miejsce: Galeria Pulsar/Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. św. Józefa 5
Organizator: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

godz. 22.00 projekcja flmu:
„PHOTON” – reż. Norman Leto
Miejsce: Kino Centrum, CKiS, ul. Łazienna 6
Organizatorzy: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Uwaga! Bilety w cenie 10 złotych

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.