Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPERFORMANCEMAMI – performance Bartosza Zimniaka aka Pomme de Terre

MAMI – performance Bartosza Zimniaka aka Pomme de Terre

14 lutego o godz. 14.00 zapraszamy do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina na performance – MAMI – Bartosza Zimniaka Aka Pomme de Terre.

Performance organizowany jest w ramach „A-KUMULACJI 2017, I edycji Kaliskiego Biennale Sztuki”.

Bartosz Zimniak (Aka Pomme de Terre)
Urodził się w 1991 r., rodzinnie jest związany z Wielkopolską i Kaliszem.  Absolwent Wydziału Filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie studiuje na  Wydziale Rzeźby i Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Performer popełniający (nie)świadome błędy, karmiący się ludzkimi reakcjami, które często budzą w nim niestrawność. Poszukuje stabilności w materialności obiektów. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2016 r., finalista 15. edycji Konkursu Artystyczna Podróż Hestii w 2016 r. Otrzymał Nagrodę specjalną w ramach festiwalu Młode Wilki w 2016 r. w Szczecinie.

Kaliskie Biennale Sztuki „A-KUMULACJE 2017” to wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja najciekawszych twórczych postaw artystów związanych z Kaliszem. Organizatorem wydarzenia jest miejska Galeria Sztuki im. Jana Tarasina a kuratorem Michał Knychaus – młody artysta zajmujący się nowymi mediami, urodzony w Kaliszu a na co dzień mieszkający i pracujący w Poznaniu.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X