Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaAKTUALNA WYSTAWAKRZYSZTOF WRÓBLEWSKI – „NO QUICK RESPONSE”

KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI – „NO QUICK RESPONSE”

Czy nasz zmysł wzroku zwodzi nas i oszukuje?

Czy istnieje niewinne, czyste patrzenie oraz co nim steruje?

Czy nieustannie zmieniające się kolory mogą być nośnikiem trwałych idei?

Krzysztof Wróblewski zadaje sobie te pytania od lat.

“Nie zawsze można otrzymać właściwą informację, często po prostu nie ma szybkich i prostych odpowiedzi. Choć wiele zjawisk da się wytłumaczyć i racjonalnie opisać, to ciągle pozostają obszary nieznane i niepewne. Tymczasem codzienność nie znosi braku informacji zwrotnej – jest pytanie i natychmiast musi być odpowiedź, nieważne na ile prawdziwa” – mówi artysta.

No Quick Response łączy dwa wcześniejsze przedsięwzięcia Wróblewskiego. Jednym z nich jest wieloletni, prowadzony od 2000 roku cykl malarski Obrzeża, który dotyczy miejsc peryferyjnych oraz wszelkich marginaliów. Drugim zaś podłoga pokryta wzorem zbudowanym z trójkątów, namalowanym z użyciem barw podstawowych oraz bieli i czerni. Pierwsza tego typu interwencja wykonana została w Galerii PL w Gdyni w 2010 roku na wystawie Cień malarza.

W działaniach artysty zawarte są sprzeczności, którym towarzyszy zaniechanie wiedzy absolutnej.

Malowanie obrazów składa się z niekończących się rozstrzygnięć na tak i na nie.

Celem nie jest jeden obraz tylko zwielokrotnione obrazowanie.

Krzysztof Wróblewski – urodzony w Przasnyszu w 1962 roku. W 1982 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1982-1987 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni K. Ostrowskiego. Adiunkt z habilitacją, od 1989 roku pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Zajmuje się malarstwem i fotografią, a od 1994 roku malarstwem monumentalnym w przestrzeni publicznej. W latach 1995 – 2003 współtworzył galerię Koło w Gdańsku. Wystawia od 1986 roku od udziału w Ekspresji lat 80-tych w galerii BWA w Sopocie. Jego obrazy znajdują się kolekcjach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X