Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPERFORMANCE„Spełnia się” – reż. Gaweł Kownacki & „De Top of De Top” – performance Artiego Grabowskiego

„Spełnia się” – reż. Gaweł Kownacki & „De Top of De Top” – performance Artiego Grabowskiego

Zapraszamy na sztukę kina. I nie tylko. Po świetnie przyjętym Miesiącu Performance (listopad 2014) postanowiliśmy uczynić tematem kolejnego KINA (NA) SZTUKI live art. Przypomnimy naszym widzom sylwetkę Jerzego Beresia – rzeźbiarza, prekursora happeningu i performera, ikonę krakowskiej awangardy. Dodatkową atrakcją czwartkowego wieczoru będzie performance Artiego Grabowskiego – artysty wszechstronnego i ekstremalnego, zwanego performerem dosłowności.

„Spełnia się“ (2013)

Film jest alegorycznym portretem Jerzego Beresia – rzeźbiarza i performera – członka legendarnej Grupy Krakowskiej, wielkiej osobowości twórczej, indywidualisty i zarazem „outsidera“ polskiej sceny artystycznej. Ten dokument o charakterze kreacyjnym, zbudowany jest z trzech przeplatających się wątków – fabularnej przypowieści o człowieku poszukującym w lesie odpowiedniego do wykonania rzeźby drzewa, rekonstrukcji manifestacji Jerzego Beresia z 1975 roku oraz fragmentów ostatniego wywiadu z artystą przeprowadzonego w grudniu 2012 roku.

reżyser: Gaweł Kownacki
II reżyser: Tomasz Węgorzewski
scenariusz: Magdalena Kownacka, Tomasz Węgorzewski
muzyka: Teoniki Rożynek
zdjęcia: Michał Sosna
dźwięk: Filip Bojarski
montaż: no art
czas trwania: 23 min.

„De Top of De Top” – Arti Grabowski (performance)

Arti Grabowski to „artysta zaangażowany całym ciałem, performer totalny i ekstremalny”. „W polskiej rzeczywistości artystycznej jest postacią barwną, oryginalną, a przy tym bardzo aktywną. Główny obszar jego zainteresowań to praktyki codzienności. Interesuje go materia języka, w tym rozbijanie związków pomiędzy słowami, wyrażeniami, zmysłowa eksploracja świata, materialny wymiar doświadczenia własnego ciała, biologiczny aspekt istnienia zanurzonego w oparach absurdu i groteski” – pisze o Grabowskim Anna Lewińska. Co pokaże w Kaliszu? Przekonajcie się sami!

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X