Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaAKTUALNA WYSTAWAFinisaż wystawy pokonkursowej 35. Konkursu plastycznego Świat Dziecka

Finisaż wystawy pokonkursowej 35. Konkursu plastycznego Świat Dziecka

Wystawa pokonkursowa 35. Konkursu plastycznego „Świat Dziecka”
Finisaż online 1 września godz. 17.00

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza do oglądania finisażu online wystawy pokonkursowej 35. Konkursu plastycznego „Świat Dziecka” 1 września o godz. 17.00.
Kuratorka wystawy: Ewa Cierniak

Po raz pierwszy od 35 lat wystawa pokonkursowa Świat Dziecka nie rozpoczęła się 1 czerwca. Wobec aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, która związana jest z pandemią koronawirusa, wystawa eksponowana była wyjątkowo od 3 sierpnia do 1 września 2020. Na 35 Konkurs plastyczny Świat Dziecka wpłynęło 335 prac. W towarzyszącym wystawie katalogu publikujemy 20 nagrodzonych prac. Do 1 września można je podziwiać na wystawie obok 60 prac wyróżnionych przez jury w składzie: Anna Tabaka – historyk sztuki, Joanna Dudek – artystka, dyrektorka Galerii, Przemysław Dunaj – artysta, Michał Mąka – artysta.  Serdecznie pozdrawiamy wszystkie dzieci, ich opiekunów i nauczycieli oraz instruktorów, dzięki którym dziecięca wrażliwość miała możliwość objawić się w tak różnorodnej formie. Zapraszamy do odwiedzania tej najbarwniejszej wystawy w roku. Zapewniamy, że dzięki najmłodszym artystom jest ona wypełniona fantastyczną mocą spontanicznej energii i niczym niepohamowaną wyobraźnią.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie restrykcjami sanitarnymi, Galeria zapewni Państwu komfortowe i bezpieczne zwiedzanie. Na sali wystawienniczej może przebywać w tym samym czasie maksymalnie 5 osób. Wejście do Galerii  jest bezpłatne oraz nieograniczone czasowo. Zwiedzanie wystawy wymaga używania przez zwiedzających środków ochrony osobistej: maseczek (lub tuneli, przyłbic) oraz rękawiczek. Przy wejściu do Galerii zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk, rękawiczki i jednorazowe maseczki. Pracownicy Galerii udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X