Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaAktualnościFinał konkursu „De-CODEr otwartych przestrzeni”

Finał konkursu „De-CODEr otwartych przestrzeni”

Na konkurs „De-CODEr” wpłynęło 11 prac zgłoszonych przez 13 uczestników. Jury przyznało nagrodę główną Magdalenie Kasperczyk i Dawidowi Rysiowi. Ich animacja pt. „INTER” została nagrodzona   z uwagi na uniwersalność przesłania i warstwę narracyjną, świadomość doboru języka artystycznego pozwalającą kreatywnie odnieść się do twórczości Jana Tarasina, nadto za swobodę w posługiwaniu się technologią rysunkową i cyfrową.

Jury przyznało również 2 wyróżnienia honorowe. Małgorzacie Wowczak za pracę „OTWARTE PRZESTRZENIE  – za najciekawszą interpretację założeń twórczości Jana Tarasina oraz bezpretensjonalny i wysoki wyraz artystyczny animacji. Paulinie Koniuk-Fonżychowskiej za pracę „PRZEDMIOT-EMBRION” (animacja poklatkowa z wykorzystaniem plasteliny) – za oryginalność techniki i wysokie wartości estetyczne w interpretacji twórczości Jana Tarasina.

Partnerem konkursu jest Alior Bank – fundator nagrody. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prof. Adama Myjaka.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną podczas wernisażu zaprezentowane na elewacji budynku Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Przez 2 lata prace prezentowane będą na stronie internetowej Galerii.

Konkurs odbył się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Galerii.

logoclaim

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X