Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaEdukacjaWARSZTATY„DRUGA PŁEĆ – czy to możliwe?” – warsztaty z Iwoną Demko i Bartkiem Jarmolińskim

„DRUGA PŁEĆ – czy to możliwe?” – warsztaty z Iwoną Demko i Bartkiem Jarmolińskim

Warsztat odnosić się będzie do tematyki gender ukazanej w pracach Iwony Demko i Bartka Jarmolińskiego. Zajęcia przybliżą znaczenie pojęcia socjalizacji w oparciu o zmieniający się wizerunek kobiety i mężczyzny, bez potrzeby jednoznacznego określania i wartościowania oraz podziału odnoszącego się do uwarunkowań biologicznych przypisywanych każdej z płci.
Warsztat dotyczący wystawy VERSUS w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Prowadzenie: Iwona Demko, Bartek Jarmoliński

Miejsce: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Data realizacji: 17.04.2015

Czas trwania: 1, 5 h – 2 h

Cel: Istotą warsztatu jest próba odniesienia własnego każdego z uczestników zajęć do tożsamości płciowej ,z uwzględnieniem cech charakteru, osobowości. Zajęcia skupiać się będą na odnajdywaniu wielu wspólnych cech obydwu płci, bez jednoznacznego określania na cechy ,,typowe dla mężczyzn” i cechy ,,typowe dla kobiet”. Jest to rozwijanie i uwrażliwianie na drugiego człowieka, oraz poszukiwanie własnych cech osobowości potrzebnych do wyrażania siebie.
Przebieg zajęć: przywitanie oraz oprowadzenie po wystawie, gdzie najistotniejszym będzie tematyka prezentowanych w galerii prac. Kolejnym punktem w przebiegu warsztatu będzie obejrzenie materiału filmowego dvd z reklamami, które próbują jednoznacznie określać płeć. Następnym punktem będzie realizacja prac plastycznych – collage z elementami malarstwa. Etapem końcowym zajęć będzie podsumowanie i omówienie wybranych decyzji i efektów plastycznych określających powstałe prace.
Materiały : gazety, papiery, kleje, nożyczki, farby plakatowe, pędzle, folie malarskie, monitor, odtwarzacz dvd

(warsztaty przeprowadzone zostały z z uczniami Gimnazjum nr 3 w Kaliszu im. Polskich Noblistów, klasa 2d, opieka: Sylwia Biniek.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X