Bolesław Chromry na kaliskich przystankach

W ramach cyklicznego projektu „Postój ze Sztuką” na wybranych kaliskich przystankach zagoszczą prace Bolesława Chromrego.

Prezentowane na przystankach prace to jedynie przedsmak większej całości. W przestrzeni byłego klubu „Pod Muzami” do 28 lutego prezentowana będzie ekspozycja „Czekając aż pstryknie”, która jest wystawą towarzyszącą tegorocznym kaliskim A-Kumulacjom.

(…) wystawa „Czekając aż pstryknie” ma w założeniu spełniać rolę nieformalnego idiomu dla całego przedsięwzięcia. Tytuł nawiązuje do opowieści znajomego, który pracował kiedyś w jednej z kaliskich galerii. Oprócz żmudnego katalogowania starych prac i organizacji kilku wystaw rocznie, nie działo się tam praktycznie nic, a jedynym godnym zapamiętania momentem, który zarazem trafnie opisuje specyfikę miejsca, była wyczekiwana przerwa. Wydawało się, że czas pracy służy tylko temu, by można było iść na nią bez poczucia winy. Po włączeniu czajnika, dwie pracujące tam panie usiadły sobie wygodnie w fotelach i czekały na wodę. Odchylone do tyłu głowy i lekko otwarte usta wskazywały na stan tuż przed zaśnięciem. Oczywiście nikt nic nie mówił. Ciszę zakłócał jedynie syk coraz mocniej gotującej się wody. (…)

Do 28.02.2019 roku w przestrzeni publicznej będzie można zobaczyć prace Bolesława Chromrego.

3

2

1

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.