„Arirang” w reż. Kim Ki-duka i performance Kamila Guenatriego „Moretti” – 22.10.2015, godz. 18:00

W ramach cyklu KINO (NA) SZTUKI zaprezentujemy „Arirang” (2011) w reżyserii Kim Ki-duka.

Gościem wieczoru będzie algierski artysta – Kamil Guenatri, który pokaże swój performance.

Spotkanie twórczości Kamila Guenatriego z filmem Kim Ki-duka to opowieść o eksploracji braku, sile czerpanej z niemożności i twórczym potencjale porażki. To pytanie o granicę pomiędzy zdrowiem i chorobą oraz życiem prywatnym i twórczością artystyczną.

Kim Ki-duk jest południowokoreańskim reżyserem filmowym, znanym z takich dzieł jak „Wiosna, lato, jesień, zima…i wiosna”, „Pusty dom” czy „Sen”, wielokrotnie nagradzanym za swoje fabuły. „Arirang” uznawany jest za paradokumentalną psychoterapią reżysera zmagającego się z twórczym kryzysem. Film otrzymał główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Filmów o Sztuce podczas 11. edycji festiwalu Nowe Horyzonty.

Zrobiłem „Arirang”, bo chciałem się wyspowiadać. Ale powstał dziwoląg – ani dokument, ani fabularny dramat – Kim Ki-duk

Po zobaczeniu „Arirang” trudno powiedzieć, czy oznaką zdrowia jest kręcenie filmów, czy wręcz przeciwnie – dostrzeżenie tego, co jest poza kinem.
(Krzysztof Świrek, „Kultura Liberalna”)

Kamil Guenatri to algierski performer żyjący i pracujący w Tuluzie (Francja). Praca Guenatriego koncentruje się wokół eksploracji jego ciała i umysłu oraz ich ograniczeń. Nadając swoim wypowiedziom artystycznym formę poetycką lub konceptualną, zazwyczaj używa swojej niepełnosprawności jako metafory służącej do wyrażenia „niemożliwości”.

To „chore” ciało może odzwierciedlać nasze człowiecze i społeczne konflikty; używam go jako pola „znaczeń” i konfrontacji tych paradoksów – mówi o swojej pracy artysta.

W Kaliszu zaprezentuje performance „Moretti”.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.