Search

Kontakt

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
 
pl. Św. Józefa 5
62-800 Kalisz
tel/fax 62 767 40 81

 

Newsletter

Wirtualny spacer

Strona GłównaWYDARZENIAPERFORMANCEAlastair MacLennan i Mehdi Farajpour performują w Kaliszu!

Alastair MacLennan i Mehdi Farajpour performują w Kaliszu!

Zapraszamy na dwa zaskakujące wydarzenia performance. Za sprawą dwójki niezwykłych artystów – Alastaira MacLennana – ikony performance art ze Szkocji i Mehdiego Farajpoura – konceptualnego twórcy z Iranu w Kaliszu po raz kolejny zagości sztuka żywa – tym razem nie tylko w przestrzeni Galerii, lecz również w przestrzeni miasta.

W niedzielne popołudnie (13.12.2015) przy Moście Kamiennym będzie czekał na Państwa Alastair MacLennan. Czego doświadczycie? Co wyniknie z konfrontacji artysty z przestrzenią miejską, którą rządzi przypadek?

Środowy wieczór (16.12.2015) zaś należał będzie do Mehdiego Farajpoura, który swoje działania zaprezentuje we wnętrzu Galerii. Jakim językiem performerskim operuje twórca z klasycznym wykształceniem teatralnym? Czym nas zaskoczy?

Przekonajcie się sami.
Spotkajcie się z performerami.

Alastair MacLennan
13.12.2015, godz. 15:00
okolice Mostu Kamiennego

Mehdi Farajpour
16.12.2015, godz. 19:00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Alastair MacLennan (ur. 1943 r. w Blair Atholl, Szkocja) – jest jednym z najbardziej aktywnych artystów performance w Europie. Wyróżnia się także tym, że niezwykle przyjaźnie traktuje młodych performerów. Był również mocno zaangażowany w rozwój sztuki performance w Polsce w latach 1979 – 2000. Jest centralną postacią grupy performerskiej Black Market International, osobą emanującą wewnętrznym spokojem i mądrością, zawsze gotową do dyskusji. Alastair MacLennan jest niewątpliwą ikoną światowego performance. Mieszka i pracuje w Irlandii Północnej.

Mehdi Farajpour (ur. 1980 r. w Tabriz, Iran) – swoją karierę rozpoczął po studiach na wydziale teatralnym Akademii Sztuk Pięknych w Teheranie, jednak dzisiaj uważa się za artystę performera o korzeniach konceptualnych. W swojej praktyce łączy literaturę, poezję, filozofię, taniec, fotografię, wideo, muzykę i teatr. Jest dyrektorem artystycznym i choreografem paryskiej grupy Oriantheatre. W swojej twórczości wykorzystuje wątki związane z doświadczeniem życia w Iranie. Mieszka i tworzy w Paryżu.

Biuletyn Informacji Publicznej Artyści Kaliscy Facebook Twitter YouTube

Instytucja Kultury Miasta Kalisza

X